{ book-now }
Hotel CUBE
Křemencova 164/18
110 00 Praha 1
Česká republika
Jazyk
1.jpg
Rezervovat
Kino Alma

Kino Alma

Zajímáte-li se o historii, jistě se rádi dozvíte něco málo o budově našeho hotelu, kde se za první republiky nacházelo známé kino Alma.

Kino vzniklo v původním barokním paláci a bylo otevřeno ve 20. letech minulého století. Ještě v 60. letech se zde promítaly např. filmy Frederica Felliniho.  Po ukončení provozu kina fungovala budova jako skladiště Filmového podniku. V roce 1987 byl provoz kina obnoven s tím, že bylo určeno pro zaměstnance České televize a jejich hosty. Po roce 1990 si v prostoru bývalého biografu mladí filmaři založili soukromé studio a kino se přesunulo do prostor České televize. Později prošel objekt několikaletou rekonstrukcí a v roce 2020 byla dokončena stavba našeho hotelu CUBE.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací a nastavení